Як захистити дитину від туберкульозу?
Як захистити дитину від туберкульозу?
Останнім часом, на тлі популяризації думки про недоцільність робити дітям щеплення, багато батьків стикаються з дилемою: як захистити від туберкульозу дитини, у якого немає щеплення? І чи є щеплення БЦЖ гарантованим захистом? А чи варто взагалі боятися туберкульозу?
Відразу ж відповім на останнє запитання: чи варто, туберкульоз ― це дуже серйозна і важковиліковна хвороба. І недооцінювати небезпеку цього важкого інфекційного захворювання не потрібно. Так газета «Здоров'я України», цитуючи головного фтизіатра та пульмонолога МОЗ України, академіка Юрія Івановича Фещенко, наводить дані про те, що щодня в нашій країні на туберкульоз захворюють 90 чоловік і 30 помирають. Діагноз туберкульоз щорічно ставиться на 8% частіше, ніж у попередньому році.
Медики безсило розводять руками, так як профілактичних медичних препаратів (крім щеплення БЦЖ), не існує. А саме лікування туберкульозу передбачає проходження курсу хіміотерапії тривалістю від 3-х до 12-ти місяців! Рекомендації лікарів щодо запобігання зараження зводяться лише до посиленої гігієни, обмеження контактів з іншими людьми (потрібно уникати людних місць, адже в Україні понад 700 тис. офіційно зареєстрованих хворих на туберкульоз), постійним проведенням флюорографії, тесту Манту та ревакцинації БЦЖ у віці 7-ми та 14-ти років. І якщо ефективність щеплення БЦЖ у запобіганні захворюваності немовлят досить висока, то з приводу подальшої ревакцинації з частими побічними ефектами і ускладненнями багато західні фахівці висловлюються категорично проти (Eurosurveillance, Volume 11, Issue 3, 01 March 2006).
Перш ніж відповісти на головне питання цієї статті, давайте трохи більше дізнаємося про збудника цієї страшної хвороби - Mycobactérium tuberculosis.
Основною проблемою у профілактиці та лікуванні туберкульозу є висока опірність Mycobactérium tuberculosis різних факторів зовнішнього середовища і швидка мутація з виробленням стійкості до медичних препаратів, виникнення штамів з мульти лікарською стійкістю (МЛС). Багато в чому це обумовлено будовою зовнішньої оболонки мікробактерії, до складу якої входить віск. Приставка «Myco-» в перекладі з латинського означає «віск». Саме ця воскова оболонка і безліч лікарсько-стійких мутацій бактерії часто призводять до нульової ефективності усіх зусиль лікарів і витрачених коштів.
Проте, ще в 19 столітті академік Мечников І. в. виявив унікальний по своїй суті фермент церраза, який допомагає личинці воскової молі перетравлювати віск (!), і має здатність знищувати оболонку мікробактерії туберкульозу, яка включає жиро-воскову складову, важко піддається традиційним методам боротьби. А його учні професор Мельников С. В. і мікробіолог Золотарьов В. С. підтвердили результати досліджень свого наставника. Лікар Сергій Олексійович Мухін пішов далі і зробленим на основі екстракту личинок воскової молі (Calleria mellonella) настоєм вилікував себе від туберкульозу.
У наш час багато вчених займаються дослідженням екстракту личинок воскової молі. Всі вони, професора Кондрашов М. Н., Спиридонов Н.А., Рачків А. До, лікарі-апітерапевти Лудянский Е. А., Хісматуллін Н.З. та ін., підтверджують високу ефективність застосування настоянки личинок воскової молі (Calleria mellonella) у профілактиці та лікуванні туберкульозу. В результаті їх досліджень також було відкрито унікальну властивість природного антибіотика, прополісу, що входить в раціон харчування Calleria mellonella, ― жоден з досліджуваних вірусів не зміг виробити стійкість до прополісу, хоча успішно адаптувався до фармацевтичним аналогам. На підставі вивчених властивостей і клінічних випробувань екстракту личинок воскової молі Спиридонов Н.А. з співавторами мають патент на відкриття і написали книгу «Апітерапія. Посібник для лікарів».
У 2013 році компанія «Bioambrosia» отримала Патент МОЗ України та гігієнічний висновок СЕС України на виробництво «20% настоянки воскової молі ТМ «Вогонь Життя», що виготовляється на основі використовуваного століттями ефективного імуномодулятора, що допомагає боротися з туберкульозом, а також багатьма іншими захворюваннями дихальних шляхів, серцево-судинної системи, хвороб крові, алергій та ін.
Підводячи підсумки всього вищесказаного, можемо зробити висновки, що:
- батькам, чиї діти у вигляді множинних протипоказань до БЦЖ або інших факторів виявилися беззахисними перед лицем серйозної небезпеки,
- батькам, які мають підставу не довіряти ефективності застосовуваних для профілактики туберкульозу вакцин,
- батькам, які, на жаль, вже зіткнулися з даним захворюванням лицем до лиця,
не варто впадати у відчай і панікувати – сама природа подарувала нам 100% натуральний засіб для перемоги над цією страшною недугою.
І, звичайно ж, не потрібно забувати: зцілення залежить від двох факторів – методів лікування і щирих молитов.
- АЛЕРГІЯ ТА ЇЇ ЛІКУВАННЯ АПИПРОДУКТАМИАПІТЕРАПІЯ: ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ МАТЕРІАЛИ II З'єднання ЇЗДУ АПІТЕРАПЕВТІВ УКРАЇНИ 31 жовтня-1 листопада 2002 року м. ХарківПовна версія статті